Што мислиме, а што кажуваме во секојдневните разговори со другите?


Што мислиме, а што кажуваме во секојдневните разговори со другите?

Со порастот на популарноста на социјалните мрежи, луѓето како да подзаборавија да разговараат меѓу себе.

shto-kazhuvame-a-shto-vsushnost-mislime-koga-razgovarame-so-drugite-01.jpg

Кога ќе се сретнеме со некој, задолжителни муабети се оние за времето надвор, што има ново, како работата и слично.

Но, колку од тие работи навистина нè интересираат, а колку ги прашуваме само за да се најдеме во муабет? Кога прашуваме „Како си“, не е дека со внимание го слушаме одговорот.

Што луѓето всушност мислат, а што кажуваат кога разговараат со некого?

shto-kazhuvame-a-shto-vsushnost-mislime-koga-razgovarame-so-drugite-05.jpg

shto-kazhuvame-a-shto-vsushnost-mislime-koga-razgovarame-so-drugite-06.jpg

shto-kazhuvame-a-shto-vsushnost-mislime-koga-razgovarame-so-drugite-03.jpg

shto-kazhuvame-a-shto-vsushnost-mislime-koga-razgovarame-so-drugite-04.jpg

shto-kazhuvame-a-shto-vsushnost-mislime-koga-razgovarame-so-drugite-02.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
Кога луѓето ќе си ја заборават културата дома (фото) Некои луѓе немаат никаква култура и секојдневно својата непристојност и вулгарно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg