Дуксери со „семоќниот“ напишано на македонски во спотот на Еминем против Доналд Трамп


Дуксери со „семоќниот“ напишано на македонски во спотот на Еминем против Доналд Трамп

Еминем пред неколку дена го објави провокативниот спот и фристајл во кои експлицитно го напаѓа моменталниот претседател на САД, Доналд Трамп.

dukseri-so-semokniot-napisano-na-makedonski-vo-spotot-na-eminem-protiv-donald-tramp-001.jpg

Покрај директните навреди на сметка на Трамп, она што привлече внимание се и дуксерите со натпис „семоќниот“ на кирилица.

dukseri-so-semokniot-napisano-na-makedonski-vo-spotot-na-eminem-protiv-donald-tramp-2.png

„Семоќниот“ маичките се достапни да се купат на официјалната страна на Гриселда рекордс по цена од 50 долари.

dukseri-so-semokniot-napisano-na-makedonski-vo-spotot-na-eminem-protiv-donald-tramp-3.jpeg

Во продолжение е целиот спот, а на 1 минута и 59 секунди може најдобро да ги забележите дуксерите со провокативен натпис на кирилица:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 неуспешни, пропаднати бизниси на Доналд Трамп Доналд Трамп сака да зборува за своите успешни бизниси, но и тој има неколку неу...
Од партали до богатство: 10 ѕвезди кои се родени во сиромашни семејств... Денес редовно слушаме изјави од светски познатите личности. Мошне често може да ...
Совети и факти кои еден ден може да ви го спасат животот Сите сме запознаени со основните начини на заштита, но понекогаш несвесно ги игн...