Фотографка преку своите дела ја прикажува моќта на црвената боја
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Фотографка преку своите дела ја прикажува моќта на црвената боја

Црвената боја веќе подолг период е во фокусот на работата на оваа светски позната фотографка.

fotografka-preku-svoite-dela-ja-pokazuva-mokjta-na-crvenata-boja-01.jpg

Екатерина Мишенкова, родена е во Чешка, а моментално живее и твори во Москва, Русија. Таа е талентиранa фотографка чии  дела го обиколија светот.

На нејзиниот Инстаграм профил има 609.000 следбеници, а со последната серија фотографии прикажува колку е голема моќта на црвената боја.

Екатерина патува ширум светот и лови неверојатни урбани катчиња.

Таа преку својата работа го рефлектира својот внатрешен свет, а резултатот е реалност на граници со фантазија:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кое место во светот би се нашле ако ископаме дупка во земјата по пр... Кога бевме мали, се прашувавме на кое место во светот би се нашле ако ископаме д...
8 неверојатни латиноамерикански жени кои влегоа во историјата Запознајте се со 10 жени кои храбро застанаа и се изборија за своите права, инсп...
10 причини зошто постарата сестра е највредното нешто што го имате во ... Таа е секогаш на ваша страна, не ве осудува, но во лице ви ги кажува работите шт...