„На крузерите има многу секс меѓу работниците - како во студентските домови“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


„На крузерите има многу секс меѓу работниците - како во студентските домови“

„Еден месец на брод врска, може да ви изгледа како две години врска на копно, а тука се и непристојните секс предлози од претпоставените.“

na-kruzerite-ima-mnogu-seks-megju-rabotnicite-kako-vo-studentskite-domovi-01.jpg

Работењето на крузер ви носи живеење заедно со другите работници на истиот. Вие минувате многу време заедно и не е ни чудно што се формираат блиски врски, кои неретко завршуваат со секс.

Сегашни и поранешни вработени на крузери откриваат дека за време на крстарењата има многу секс, слично како во студентските домови.

Постојано сте на отворено море, атмосферата е поразлична отколку на копно, работите по цели денови, па потребен ви е издувен вентил, коментираат тие.

na-kruzerite-ima-mnogu-seks-megju-rabotnicite-kako-vo-studentskite-domovi-03.jpg

Плус, консумирањето на алкохол во големи количини дополнително придонесува за тоа.

За жал, постојат и искуства кога претпоставени сакаат да уценуваат вработени за секс, па им даваат непримерни коментари и непристојни понуди за покачување на плата, подобра работна позиција или дури и подобра кабина на крузерот, во замена за секс. Постојат и низа пријави за силувања или обид за силувања на разни крузери ширум светот.

na-kruzerite-ima-mnogu-seks-megju-rabotnicite-kako-vo-studentskite-domovi-02.jpg

Врските на крузерите се развиваат побрзо отколку на копно. „Еден месец на брод врска, може да ви изгледа како две години врска на копно, затоа што минувате премногу време со тој човек“, вели Тејлор Сокол, вработен во компанијата Holland America.

Сепак, таа огромна блискост носи и тешкотии во одржувањето на здрава врска затоа што минувате премногу време заедно и не си давате простор еден на друг. Партнерот во секој миг е на неколку десетици метри од вас.

na-kruzerite-ima-mnogu-seks-megju-rabotnicite-kako-vo-studentskite-domovi-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Не сме толку комплицирани“: Жените споделуваат работи што мажите не г... Многу често мажите тврдат дека едноставно, не можат да ги разберат жените. Без р...
Нушу - единственото писмо што го знаеле само жените Неговото потекло е непознато и не постојат многу примероци на истото, но се знае...
Имал секс со стотици жени, па 6 години целибат, сега чека прва брачна ... Со жените не се поврзувал емоционално, имал безначаен секс со која ќе стигне и б...