Скоро како дома: ИКЕА во Италија ги прибира бездомните кучиња за да ги заштити од студот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Скоро како дома: ИКЕА во Италија ги прибира бездомните кучиња за да ги заштити од студот (фото)

Клиентите се воодушевени од овој потег на компанијата и ставаат фотки на социјалните мрежи. И вам ќе ви го стоплат срцето!

skoro-kako-doma-ikea-vo-italija-gi-pribira-bezdomnite-kuchinja-za-da-gi-zashtiti-od-studot-01.jpg

Персоналот во продавницата на ИКЕА во Катанија, Италија ги отвори вратите за бездомните кучиња да се засолнат од студот.

Купувачите на мебел беа воодушевени од овој потег, кој им го развесели студениот мрачен есенски ден.

Тука кучињата добиваат и храна, а некои од нив пронашле и дом кај некој од клиентите во ИКЕА.

Потегот на ИКЕА што зрачи со љубов:

View this post on Instagram

My favorite stray in Sicily.

A post shared by noahromley (@noahromley) on

https://www.instagram.com/p/BpcLUl1gwLp/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Dove c'è Ikea c'è casa.... 😂

A post shared by Davide Finocchiaro (@davide_finocchiaro) on

Una bella iniziativa per dare riparo ai randagi mentre fuori piove.....tutto questo succede nel centro commerciale di IKEA(Catania)......tra lo stupore di molti passanti,mia figlia commossa mi ha mandato questo video! Vogliamo applaudire questa civiltà? 👏👏👏👏👏

Posted by Vittoria Taccia Gabrielli on Saturday, November 10, 2018

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...
Фото упатство + сите детали кои треба да ги знаете за капењето на ваше... Капењето направете го позитивно искуство за кучето, па нека биде забавно, а вие ...
12 фото докази дека кучето му е најдобар пријател на човекот Оние кои немаат кучиња, можеби се скептични кога ќе слушнат дека тие можат да му...