На некои луѓе треба да им се забрани да имаат миленичиња (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


На некои луѓе треба да им се забрани да имаат миленичиња (фото)

Фотките што ќе ги видите се доказ дека бизарноста на луѓето нема граници. Имено, најновиот тренд кој се однесува на нивните домашни миленици, односно кучињата, e красување на нивните тестиси со светки.

Na-nekoi-lugje-treba-da-im-se-zabrani-da-imaat-milenicinja-01.jpg

Најголем дел од коментарите беа осудувачки, додека сопствениците се правдаа дека станува збор за прехранбени светки кои се нанесени со помош на пченкарен сируп во замена за лепило.

„Жал ми е за овие кучиња. Луѓето би му направиле сè на животното, доколку мислат дека е смешно. Навистина лошо“.

Но, дел од коментарите се охрабрувачки и позитивни:

„Барем ќе знаете кое куче ви се покакало внатре во домот“ и „И онака ќе ги лиже, барем му ги направиле вкусни“.

Што мислите вие за трендот?

Na-nekoi-lugje-treba-da-im-se-zabrani-da-imaat-milenicinja-01 (2).jpg

Na-nekoi-lugje-treba-da-im-se-zabrani-da-imaat-milenicinja-01 (1).jpg

Na-nekoi-lugje-treba-da-im-se-zabrani-da-imaat-milenicinja-01 (3).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога кучињата ќе пораснат, а уште се однесуваат како да се мали (фото) Кучињата растат многу брзо, но сепак секојдневно веројатно не забележувате голем...
Куче доби соба од соништата кога на сопствениците им се родило бебе (ф... Кога има љубов и креативност, тогаш испаѓаат неверојатни дела како оваа прекрасн...
Како да ја препознаете депресијата кај кучињата? Науката сè уште нема откриено дали кучињата страдаат од депресија на истиот начи...