10 знаци дека сте во врска на која „рокот ѝ истекол“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


10 знаци дека сте во врска на која „рокот ѝ истекол“

Голем дел од луѓето остануваат во врски на кој „рокот им истекол“ од непозната причина.

10-znaci-deka-vrskata-vi-zapadnala-vo-kriza-od-koja-tesko-se-izleguva-1.jpg

Доколку не сакате да се најдете во слепа улица која не води никаде и ве држи заковани во место, време е да ги отворите очите.

Ако се препознаете во само половина од овие знаци, значи дека сте навлезени во криза од која тешко се излегува.

1. Свесни сте дека можете да имате многу подобар партнер.

2. На еден од вас му е постојано досадно кога сте заедно.

3. Не се вклопувате во амбициите на партнерот, ниту тој во вашите.

4. Еден дел од вас не може да го/ја поднесе. Односно, многу лесно ве нервира без да направи ништо.

5. Чувствувате неверство од секаков тип – емотивно, физичко.

6. Сексот е досаден.

7. Идејата дека ќе бидете со него/неа до крајот на животот ви прави стрес и напнатост.

8. Не знаете да правите компромиси и да се прилагодите еден на друг.

9. Вашите животи се комплетно (и среќно) различни.

10. Постојано барате луѓе кои ќе ве убедат во спротивното од сè што е горе наведено.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 знаци дека сте во врска која ќе трае до крајот на животот На почетокот на љубовните врски, постои некое убаво чувство заради кое мислите д...
6 знаци дека подобро е да останете пријатели На сите ни се случува да се впуштиме во врска со некој што ни се допаѓа, ама не ...
10 знаци дека бракот е доволно цврст за да ги помине сите препреки Не е лесно да се создаде цврст брак, отпорен на сите искушенија низ годините. По...