Жените откриваат 6 грешки кои ја убиваат страста во врската
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Жените откриваат 6 грешки кои ја убиваат страста во врската

На почетокот, секоја љубовна врска е експлозија од страсти. Но, како што времето одминува, страста спласнува, и постојано нè мачи прашањето – зошто?

zenite-otkrivaat-6-greski-koi-ja-ubivaat-strasta-vo-vrskata-001.jpg

Ако ги прашате жени, сметаат дека постојат 6 главни убијци на страста во врската и тоа:

1. Недостаток на било каква иницијатива од страна на партнерот.

2. Загриженост за физичките недостатоци.

3. Претерана грижа до степен каде се чувствувате дека имате мајка или татко до вас, а не партнер.

4. Константно незадоволство, критики, префрлања...

5. Отворање на сите карти. Понекогаш малата доза на мистерија е здрава и во долгогодишните врски.

6. Не сте свесни за тоа колку заслужувате и колку вредите, па се задоволувате со трошките кои ви се нудат.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што треба да знае секоја жена која била изневерена? Неверството е една од најлошите работи која може да се доживее во една врска или...
Зошто постојано се состанувате со мажи што личат на вашиот бивши? Дали на моменти ви се чини дека постојано се „лепите“ на ист тип мажи? Без ...
Негативните последици од бегањето од сингл статусот Кога последен пат бевте сингл на подолг период? Поради некоја причина, цело врем...

Спонзорирани линкови: