7 можни причини зошто ги изневеруваме луѓето кои ги сакаме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


7 можни причини зошто ги изневеруваме луѓето кои ги сакаме

Не е тајна дека луѓето изневеруваат, дури и кога го сакаат човекот со кој се во врска или брак. Но, зошто го прават тоа, иако тврдат дека љубовта е присутна?

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-01.jpg

Колку и да звучи брутално, љубовта не е доволна сама по себе и не може да опстојува ако во врската или бракот нема уште неколку клучни елементи.

Па, зошто изневеруваме дури и кога сме со човек кој го сакаме?

1. Недостаток на страст, возбуда и адреналин во врската.

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-02.jpg

2. Недостаток на емоционално задоволство.

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-03.jpg

3. Минуваме низ фаза на моментална физичка привлечност со друг човек.

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-04.jpg

4. Лутината и бесот се сериозен тригер кој поттикнува неверство.

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-05.jpg

5. Љубопитност за нови работи и искуства, кои партнерот остро ги одбива.

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-06.jpg

6. Неспособност за врзување и склоност кон полигамија.

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-07.jpg

7. Недостаток на заеднички доживувања и случки.

7-mozni-pricini-zosto-gi-izneveruvame-lugjeto-koi-gi-sakame-08.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

Што прават мажите, а што жените по успешен љубовен состанок? После првиот состанок со момче или девојка, сите различно ги доживуваат и искажу...
Негативните последици од бегањето од сингл статусот Кога последен пат бевте сингл на подолг период? Поради некоја причина, цело врем...
Никогаш не паѓајте под притисокот да бидете во врска Ако не сте во врска, тогаш немојте очајно да трагате по каква било љубов, особен...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава