Низ илустрации: Како изгледа љубовта кога никој не гледа? (трет дел)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Низ илустрации: Како изгледа љубовта кога никој не гледа? (трет дел)

Илустраторката Аманда Олеандер продолжува да воодушевува со своите Инстаграм илустрации кои се на моменти симпатични, на моменти грозни од што се толку реални.

niz-ilustracii-kako-izgleda-ljubovta-koga-nikoj-ne-gleda-vtor-del-001.jpg

Првиот дел беше составен од 15 илустрации за кои велеше дека ги создала од реални искуства, нејзини и на блиските пријатели, а и во втората и третата доза, илустрациите го задржуваат истиот шарм.

Главни херои се долгогодишните парови, а веруваме дека и вие ќе се препознаете некаде:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 негативни љубовни закони кои мора да ги прифатите за да имате среќна врска Секоја врска со текот на времето се менува. Ниту еден однос не останува ист како...
3 ментални игри кои обожуваат да ги играат мажите - нарциси Нарцис, убавото момче кое толку многу се вљубило во одразот на својот лик којшто...
Низ илустрации: Како јас го гледам секојдневието, а како мојата девојка? На многу работи во животот, девојките и момците гледаат сосема различно и се нав...