8 знаци дека сексуалниот живот во вашата врска е „мртов“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


8 знаци дека сексуалниот живот во вашата врска е „мртов“

Грешка број 1 во врските: Иницијатор на секс секогаш е само едниот партнер.

8-znaci-deka-seksualniot-zhivot-vo-vashata-vrska-e-mrtov-01.jpg

Сексуалниот живот е динамична работа и изгледа различно во различни периоди од животот.

Невозможно е постојано да биде одличен, но сепак кога работите не одат на добро треба да се пронајде изворот на проблемот и да се реши.

Сигнали дека сексуалниот живот во вашата врска е „мртов“:

Иницијатор на секс секогаш е само едниот партнер

Сексологот Џес О’Рајли вели дека луѓето се несреќни кога нивниот партнер не покажува иницијатива за секс. Aко е ваква ситуацијата, мора да разговарате со својот партнер.

8-znaci-deka-seksualniot-zhivot-vo-vashata-vrska-e-mrtov-09.jpg

Не сте мастурбирале многу одамна

Мастурбирањето е добро, со негова помош го запознавате своето тело и си пронаоѓате нови извори на задоволство.

8-znaci-deka-seksualniot-zhivot-vo-vashata-vrska-e-mrtov-08.jpg

Не зборувате за својот сексуален живот

Многу парови имаат ваква бариера, а мора да се зборува отворено затоа што добриот секс се крие во тоа заеднички да го пронајдете идеалниот рецепт за задоволство.

8-znaci-deka-seksualniot-zhivot-vo-vashata-vrska-e-mrtov-05.jpg

Секогаш ја правите истата работа

Ако можете во детали да го предвидите вашиот сексуален чин, тогаш дефинтивно не сте на вистинскиот пат. Правете нешто непредвидливо и задоволството ќе биде многу поголемо кога „наградата“ е нешто неочекувано.

8-znaci-deka-seksualniot-zhivot-vo-vashata-vrska-e-mrtov-03.jpg

Уште 4 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 знаци дека за вашиот брак сè уште има надеж Понекогаш ви е преку глава од партнер, како постојано како да му давате вештачко...
8 знаци дека е себичен во сексот Себичните луѓе неретко се себични и во сексот. Ако имате таков партнер, тогаш зб...
13 знаци дека не е вљубен во вас, туку само сте му навика Дали имате лоша интуиција за вашата врска, како од утробата да чувствувате дека ...

Најчитани неделава