Празничен тренд: Мал црвен фустан (фото)


Празничен тренд: Мал црвен фустан (фото)

Ви здосадија црните фустани? Не сте единствени. Затоа празниците се идеална шанса да воведете нов тренд - мал црвен фустан.

praznicen-trend-mal-crven-fustan-foto-01.jpg

Многу од модните икони и блогерки му најдоа достојна замена на црниот фустан кој со години не се симнуваше од тронот.

Осмелете се и на следната новогодишна или божиќна журка облечете црвен модел.

Зависно од пригодата одберете мини или миди варијанта, со долги или без ракави, со деколте или пак висока, топла ролка околу вратот.

Не ви требаат многу додатоци, само обична чанта и елегантни потпетици.

За неколку минути ќе се претворите во модна икона:

Би можело да ве интересира:

Бела Хадид е модна кралица, Хелен Мирен зрачи на 75 – модата на црвениот тепих на Кански фестивал 20... Отворањето на Канскиот фестивал го врати гламурот на црвениот тепих – Бела Хадид...
Модата не е само за слаби жени: Плус-сајз блогерка ги руши стереотипите за облекување на дами со обл... Кога станува збор за изгледот, мнозинството девојки се прекритички настроени кон...
Предлог идеи како да ги комбинирате долгите капути од лажно и меко крзно Долги, топли, меки и практични - изгледа како сите да ги обожаваат капутите од л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg