Не носете здодевни црни капути: Модни трикови од стилистите на славните


Не носете здодевни црни капути: Модни трикови од стилистите на славните

Кога ги гледате ѕвездите на црвениот тепих сигурно помислувате дека тие имаат неверојатен стил и вкус за облекување.

modni-trikovi-so-koi-kje-izgledate-kako-za-na-crven-tepih-01.jpg

Но, најчесто, тие имаат стилисти кои се грижат за нивниот изглед и тие се заслужни за нивната гламурозност.

Иако можеби ви изгледа дека е потребно да бидете професионалци за и вие да го постигнете истиот резултат, тоа не е точно.

Стилистите откриваат неколку правила до кои треба да се придржувате ако сакате да изгледате беспрекорно како ѕвездите на црвениот тепих.

Погледнете кои се тие:

Правилно бирајте ја должината на панталоните

Многу е важно правилно да ја одберете должината на панталоните и да биде складна со чевлите. Идеално би било ако растојанието од подот до долниот дел на панталоните е 1.3-1.5 cm, во зависност од чевлите кои ќе ги одберете.

modni-trikovi-so-koi-kje-izgledate-kako-dzvezdite-na-crveniot-tepih-02.jpg

Не купувајте обични капути

Капутот не е нешто на што треба да штедите, а изборот треба да си го сфатите сериозно. Ако имате можност да купите само едно парче во сезона, обидете се тоа да биде посебно. Ако капутот ви е уникатен, ќе бидете повпечатливи и ќе изгледате погламурозно.

modni-trikovi-so-koi-kje-izgledate-kako-dzvezdite-na-crveniot-tepih-03.jpg

Носете облека во светли бои

Ако не сте навикнати на светли бои, обидете се да ги внесете во вашиот гардеробер малку по малку. Носете ги нијансите кои најмногу ви се допаѓаат, а за да не направите грешка, комбинирајте неутрални со светли бои. Никогаш немојте да ги искомбинирате светлите нијанси со црна боја.

modni-trikovi-so-koi-kje-izgledate-kako-dzvezdite-na-crveniot-tepih-04.jpg

Купете евтини, но стилски модни додатоци

Модните додатоци можат драстично да го променат изгледот и комплетната комбинација. Убава стилска чанта или впечатливи чевли, како и модерен накит и светла марама, може да направат многу дури и ако сте обично облечени.

modni-trikovi-so-koi-kje-izgledate-kako-dzvezdite-na-crveniot-tepih-05.jpg

Внимавајте на ширината на облеката

За да изгледате складно, важно е да внимавате на пропорциите. Ако одберете горен дел кој ќе има повеќе слоеви, комбинирајте го со тесно здолниште или панталони и обратно. Во спротивно, ќе се изгубите во облеката и никој нема да ве забележи.

modni-trikovi-so-koi-kje-izgledate-kako-dzvezdite-na-crveniot-tepih-06.jpg

Бирајте чевли кои ќе ви одговараат со бојата на кожата или хулахопките

За вашите нозе да изгледаат подолги, одберете чевли со боја и нијанса која е слична на кожата и хулахопките.

modni-trikovi-so-koi-kje-izgledate-kako-dzvezdite-na-crveniot-tepih-07.jpg

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како изгледа уличната мода на различни страни од светот? Во денешно време, изгледа како да модерните луѓе може да се најдат само низ улиц...
Секси долна облека во црвена боја - за посреќна Нова година (фото) Во некои делови од светот се смета дека црвената долна облека на дочекот на нова...
Амбер Роуз на црвен тепих во црвен дводелен фустан (фото) Амбер Роуз знае како да ја загреа атмосферата на црвениот тепих, а овојпат тоа о...