10 најчести грешки при изборот на долна облека
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


10 најчести грешки при изборот на долна облека

Сигурно и на вас често ви се случува да си купите долна облека со помислата дека изгледа прекрасно.

10-najchesti-greshki-pri-izborot-na-dolna-obleka-01.jpg

Но, всушност, многу често, така избраната долна облека или нема намена, или изгледа лошо на вас.

Постојат неколку правила кои секогаш треба да ги почитувате кога станува збор за тоа, а ние сме тука да ви помогнеме.

Грешките кои најчесто ги правите при бирање долна облека:

Текстура под мазен материјал

Не носете чипкана долна облека под тенка блуза или панталони, посебно ако се во светла боја. Ќе се создадат нерамнини кои ќе бодат во очите на останатите и ќе го нарушат вашиот изглед.  

  • Бирајте лесна и мазна долна облека.

10-najchesti-greshki-pri-izborot-na-dolna-obleka-02.jpg

Тесна долна облека

За да изгледаат беспрекорно, девојките често мислат дека треба да носат тесна долна облека која ќе ги стегне и ќе направи да изгледаат згодно, па купуваат и 2 броја помала. Ова не само што е погрешно, туку е и опасно. 

Линиите ќе ве стегаат и ќе ви ја сопираат крвта на одредени места, посебно ако не се ваш број.

  •  Затоам бирајте само мека долна облека со големина која вам ви одговара.

10-najchesti-greshki-pri-izborot-na-dolna-obleka-03.jpg

Големина на градникот

Некои девојки веруваат дека помал или поголем градник (зависно) ќе направи нивното деколте да изгледа поефективно. Но, премногу големиот градник не ги држи доволно градите, а тоа може да предизвика болки во грбот. Малиот пак, ја сопира циркулацијата, а и двата типа изгледаат смешно.

  • Бирајте градник со големина која им одговара на градите, а внимавајте прерамките и корпите да не висат од вас, ниту пак да ве стегаат.

10-najchesti-greshki-pri-izborot-na-dolna-obleka-04.jpg

Боја на долната облека

Некогаш, на времето, носењето темен градник под светла облека било модерно. Но, денес овој тренд изгледа смешно и невкусно.

  • Затоа, кога носите светла облека, носете исклучиво долна облека со боја на кожа, за да нема голема разлика.

10-najchesti-greshki-pri-izborot-na-dolna-obleka-05.jpg

Домашна облека

Од некои причини, многумина веруваат дека додека сте дома, градите треба да одмораат од градник. Сепак, ова важи за оние со помали гради. Во другите случаи, ако одите и работите низ дома, треба да имате градник кој ќе ги држи градите.

  • Идеална опција се спортските градници или топчиња кои ќе одговараат на големината на вашите гради и тело. Тие и дозволуваат на кожата да дише, ги држат градите и не предизвикуваат неудобност.

10-najchesti-greshki-pri-izborot-na-dolna-obleka-06.jpg

Уште 5 грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 важни работи на кои треба да обрнете внимание кога купувате нова об... Шопингот за некој е релаксирачко, а за некој прилично стресно искуство. Доколку ...
Секси долна облека во црвена боја - за посреќна Нова година (фото) Во некои делови од светот се смета дека црвената долна облека на дочекот на нова...
Трикови за облеката во лето да не ви држи топло Топлото време на никого не му оди во прилог кога треба да излеземе надвор и букв...