10 стилски навики од кои жените треба да се откажат по 25-тата година


10 стилски навики од кои жените треба да се откажат по 25-тата година

Времето лета и додека се свестите, модата се променила, а и вашите години заедно со неа. Повеќе не сте тинејџерка на која ѝ се дозволени капите со пуфки или искинатите фармерки.

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-01.jpg

Постојат толку многу ситници кои се важни за тоа каков впечаток оставате.

Внимателно следете ја листата и променете ги навиките во кои ќе се пронајдете.

Грешки кои не смеете да си ги дозволите по 25-тата:

1. Плик чанта за дневни излегувања или за на работа

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-02.jpg

2. Бразлетни од нижани монисти на ластиче

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-03.jpg

3. Детски, колоритни хулахопки

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-04.jpg

4. Дуксери кои буквално ви го голтаат телото

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-05.jpg

5. Наметки без облик и форма

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-06.jpg

6. Тинејџерски мини фустанчиња

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-07.jpg

7. Облека со логоа и симболи од тимови и музички групи

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-08.jpg

8. Капи со пуфки

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-09.jpg

9. Панталони кои не ја следат линијата на ногата

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-10.jpg

10. Апостолки

10-stilski-naviki-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-po-25tata-godina-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

25 модни погодоци со бели фармерки Белата боја е вечен летен класик. Без оглед дали доаѓа во облик на романтични фу...
Правила кои ги почитуваат стилските жени после 35-тата година Секој кој мисли дека модата не познава граници - греши. Ако на 25 си прогледував...
Копија vs. оригинал: 9 работи на кои не смеете да штедите Квалитетни очила за сонце, часовник, фармерки и чевли се парчиња на кои не смеет...