Скриената порака на наметката на Натали Портман на Оскари 2020


Скриената порака на наметката на Натали Портман на Оскари 2020

Натали Портман со креацијата што ја носеше на Оскарите сакаше да ја потсети Академијата и целиот свет дека постојат и жени режисери.

skrienata-poraka-na-nametkata-na-natali-portman-na-oskari-2020-01-1.jpg

Таа носеше фустан на DIOR и наметка на која по рабовите со златни букви беа извезени имињата на неколку режисерки кои беа занемарени при номинирањето оваа година.

skrienata-poraka-na-nametkata-na-natali-portman-na-oskari-202001.jpg

На наметката на Портман се најдоа Грета Гервиг, Лорен Скарфарија, Лулу Ванг, Мти Диоп, Мариел Хелер, Мелина Мацукас, Алма Харел и Селин Шиама.

skrienata-poraka-na-nametkata-na-natali-portman-na-oskari-202010.jpg

Фустанот беше фантастичен, рачна изработка и Натали навистина блесна на црвениот тепих , а дефинитивно е на врвот на листата на најдобро облечени оваа година.

На втората страна погледнете како се изработувал фустанот на НаталиБи можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Со мали промени до нов изглед ова лето За да имате разлика во секојдневниот изглед, нема потреба драстично да го менува...
Жолтото злато и бисерите се враќаат во мода – Накит за кој вреди да потрошите повеќе Познат тренд се враќа во светот на накитот и модните додатоци, што ќе им се допа...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава