10 грешки во изгледот кои ви додаваат години


10 грешки во изгледот кои ви додаваат години

Металик нокти – металик лаковите за нокти се впечатливи, но со тоа привлекуваат внимание кон несовршеностите на кожата на вашите раце.

10-greshki-vo-izgledot-koi-vi-dodavaat-godini-01.jpg

Постојат изреки „дама не се прашува за години“ или пак „жена е толку стара колку што изгледа“ кои говорат за тоа дека на дамите слаба страна им е младешкиот изглед.

Но, понекогаш со грешки во изгледот си додавате години.

Детали во изгледот кои ви додаваат години:

Многу темни веѓи – тие ви даваат поостар изглед на очите, но едновремено ги истакнуваат и брчките.

10-greshki-vo-izgledot-koi-vi-dodavaat-godini-02.jpg

Жолто злато – ако имате жолтеникава и црвеникава нијанса на кожа најдобро е да го избегнете жолтото злато, подобро ќе ви прилега бело злато.

10-greshki-vo-izgledot-koi-vi-dodavaat-godini-03.jpg

Сенка за очи – освен ако не знаете професионално да ја нанесете, подобро е да ја избегнете.

10-greshki-vo-izgledot-koi-vi-dodavaat-godini-04.jpg

Металик нокти – металик лаковите за нокти се впечатливи, но со тоа привлекуваат внимание кон несовршеностите на кожата на вашите раце.

10-greshki-vo-izgledot-koi-vi-dodavaat-godini-05.jpg

Неуреден  изглед – иако модата во последно време се фокусира на природниот изглед, сепак несредената коса може да додаде години на вашето лице.

10-greshki-vo-izgledot-koi-vi-dodavaat-godini-06.jpg

Уште 5 грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона Носите свилена долна облека со тантела за во теретана. Носите црни чевли за секо...
3 модни грешки кои ви додаваат години на изгледот, открива стилист на ѕвездите Дани Мишел e стилист на дел од сестрите Кардашијан – Џенер и нејзините модни сов...
12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg