Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Трикови и совети како облеката да ви изгледа поскапо, без да трошите повеќе

Постои верување дека за добар прв впечаток ви требаат 7 секунди. Секако, на ова влијаат многу фактори, помеѓу кои и облеката која ја носите.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-001.jpg

За да не се потпирате секогаш на брендираната облека и да не трошите повеќе од потребното, следете ги овие трикови и совети за „скап“ изглед:

1. Комплетирајте го изгледот со впечатлив, голем ремен.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-1.jpg

2. Правете монохроматски комбинации.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-2.jpg

3. Избегнете голема количина на принтови и шари.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-3.jpg

4. Тестирајте ја моќта на комплетно црните комбинации.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-4.jpg

5. Носете свила и сатен.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-5.jpg

6. Купувајте еден број поголеми сакоа и капути.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-6.jpg

7. Преферирајте слоевито облекување.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-7.jpg

8. Комплетирајте го изгледот со плишано венче.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-8.jpg

9. Не носете искинати и избледени фармерки.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-9.jpg

10. Од накит, бирајте повеќе синџирчиња во слоеви.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-10.jpg

11. Сакото нека не биде струкирано.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-11.jpg

12. Инвестирајте во чанти со цврст облик.

trikovi-i-soveti-kako-oblekata-da-vi-izgleda-poskapo-bez-da-troshite-povekje-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...
10 модни трикови со кои нозете ќе ви изгледаат витки (и нема да мора да ги криете) Наместо кратки и тесни, носете здолништа со А-крој и пробајте да истакнете друг ...
10 трикови кои треба да ги користите кога се облекувате, за визуелно подолги нозе Живееме во време кога со ситни трикови можеме да го постигнеме кој ефект и да са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg