5 совети како долната облека на вас да изгледа префинето и секси (а не кич и невкусно)

Внимавајте на деколтето: Ништо не го расипува повеќе визуелниот изглед на жената од деколте со спуштени гради, но и со претерано подигнати гради, кои изгледаат како да ќе пукнат.

5-soveti-kako-dolnata-obleka-na-vas-da-izgleda-prefineto-i-seksi-a-ne-kich-i-nevkusno-01.jpg

Многу жени подзабораваат дека треба да се внимава на модните правила не само при изборот на стајлинг, туку и при изборот на долна облека.

Некои грешки може да направат таа да изгледа лошо и несоодветно.

5-soveti-kako-dolnata-obleka-na-vas-da-izgleda-prefineto-i-seksi-a-ne-kich-i-nevkusno-02.jpg

Правила при избор на долна облека:

Внимавајте на деколтето

Ништо не го расипува повеќе визуелниот изглед на жената од деколте со спуштени гради, но и со претерано подигнати гради, кои како да ќе пукнат.

Изберете го соодветниот градник за градите да добијат потпора и да изгледаат подигнато, но природно.

Не купувајте постојано ист број на долна облека

Не треба да одите и автоматски да кажете број на градник и да купите. Ако минатата година сте носеле одреден број на долна облека, не значи дека и годинава таа е соодветна за вас.

Исто така, запомнете дека различните брендови имаат различни мерки, па за да не ви биде уништено расположението со купување на долна облека, која потоа не ви е точна, пред шопингот направете си мерење на облините.

5-soveti-kako-dolnata-obleka-na-vas-da-izgleda-prefineto-i-seksi-a-ne-kich-i-nevkusno-03.jpg

Долната облека не смее да ѕирка

Сокријте ја долната облека, освен ако таа специјално не ви е избрана за покажување и ви одговара како дел од стајлингот.

Со сите други случаи никој не треба да знае каква боја на градник носите или пак гаќички.

Ослободете се од силиконските прерамки

Во минатото силиконските прерамки на градниците беа вистински спас за девојките кои сакаа да ги покажат рамениците, но денес тие се минато и се страшна модна грешка.

Изберете градник со силикон на него за воопшто да нема потреба од прерамки.

5-soveti-kako-dolnata-obleka-na-vas-da-izgleda-prefineto-i-seksi-a-ne-kich-i-nevkusno-04.jpg

Експериментирајте со боите

Дали сте од оној тип на жени кои носат само бела долна облека и сметаат дека таа одговара за секој стајлинг и секоја пригода?

Навистина не треба така. Белиот градник е несоодветен за под црна маичка и може да се проѕира.

Најубаво е да изберете крем нијанса како кожата, а уште подобро да ги бирате боите според облеката.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
Најпознатите модни додатоци на сите времиња – колку од нив поседувате? Од бисери на Коко Шанел до омилените чевли „Маноло Бланик“ на Кери Бредшо, не по...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg