Cavo Tagoo - гламурозен ресорт на Миконос за сите хедонисти (фото)


Cavo Tagoo - гламурозен ресорт на Миконос за сите хедонисти (фото)

Миконос е добро познат остров, кој се прослави со прекрасните песочни плажи, но и спектакуларните забави за млади.

cavo-tagoo-glamurozen-resort-na-mikonos-za-site-hedonisti-foto-01.jpg

Покрај тоа, овој остров има многу гламурозни хотели во кои престојуваат многу славни личности, а еден првокласен ресорт е токму Cavo Tagoo кој ги мами туристите со задоволствата и хедонистичката релаксација која има да ја понуди.

Сместен е на издигнато брдо и e составен од повеќе засебни делови, а поседува прекрасни базени со поглед кон тиркизното Егејско море од секоја соба, одличен ресторан со богат избор на храна, луксузен спа центар и совршено опремени соби.

Овој ресорт на Миконос е дефинитивно рај на земјата, посебно за сите оние кои сакаат целосно да уживаат во животот.

Погледнете како изгледа и зошто секој би сакал да престојува тука (совршените Инстаграм фотки се дел од причините):

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Живописни мали гратчиња и села низ светот што го одземаат здивот (фото... Живописните куќи во Вевчани, прекрасните извори, дрвјата стари стотици години, к...
Како од сликовница - Топ 10 зимски дестинации во Европа (фото) Зимската сезона е прекрасна, но магијата некаде блеска многу посилно отколку во ...
Репортажа од Миконос: „Островот е рај ама ви треба длабок џеб“ (фото) Тиркизната вода, ветерниците, живописните улички, најубавото зајдисонце и лудите...