Cavo Tagoo - гламурозен ресорт на Миконос за сите хедонисти (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Cavo Tagoo - гламурозен ресорт на Миконос за сите хедонисти (фото)

Миконос е добро познат остров, кој се прослави со прекрасните песочни плажи, но и спектакуларните забави за млади.

cavo-tagoo-glamurozen-resort-na-mikonos-za-site-hedonisti-foto-01.jpg

Покрај тоа, овој остров има многу гламурозни хотели во кои престојуваат многу славни личности, а еден првокласен ресорт е токму Cavo Tagoo кој ги мами туристите со задоволствата и хедонистичката релаксација која има да ја понуди.

Сместен е на издигнато брдо и e составен од повеќе засебни делови, а поседува прекрасни базени со поглед кон тиркизното Егејско море од секоја соба, одличен ресторан со богат избор на храна, луксузен спа центар и совршено опремени соби.

Овој ресорт на Миконос е дефинитивно рај на земјата, посебно за сите оние кои сакаат целосно да уживаат во животот.

Погледнете како изгледа и зошто секој би сакал да престојува тука (совршените Инстаграм фотки се дел од причините):

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топ 10 работи кои треба да ги направите ако летово одите на Миконос Каде да јадете добро гиро, во кој бар да се забавувате, на која плажа да се сонч...
Листа од 15-те најубави ски ресорти во Европа за 2019-та Ако сте страстен љубител на скијањето, бордањето, други спортски активности или ...
Нов луксузен ресорт на приватен остров на Малдиви ќе биде хит во 2019 ... Изграден е според еко пријателски стандарди, а од неговата убавина ќе треба да с...