Нов луксузен ресорт на приватен остров на Малдиви ќе биде хит во 2019 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Нов луксузен ресорт на приватен остров на Малдиви ќе биде хит во 2019 (фото)

Изграден е според еко пријателски стандарди, а од неговата убавина ќе треба да си протриете очите два пати.

nov-luksuzen-resort-na-privaten-ostrov-na-maldivi-kje-bide-hit-vo-2019-foto-01.jpg

Неодамна се отвори ресортот Kudadoo Maldives Private Island, кое е едно од најубавите места на светот и ќе биде хит во 2019-та.

Дом е на 15 апартмани со една или две соби, кои имаат неверојатен поглед кон океанот. Секој од нив има бесконечен базен.

Ресортот е еко пријателски и сам генерира доволно енергија за да опслужи 50 гости и 100 членови на персоналот едновремено. Има 984 соларни панели на покривот.

Се наоѓа на приватен остров среде Индискиот Океан, а гостите летаат до интернационалниот аеродром во Мале, а оттаму 40 минути со приватен мал авион.

Во ресортот се примаат само лица над 15 години, што значи забрането е за деца, а ако сакате можете да го изнајмите и за приватна забава.

Во него има СПА, бар, ресторан со морска храна и што уште не. Ноќевање за двајца возрасни чини од 3.400 долари, па нагоре.

Како изгледа луксузниот ресорт:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Листа од 15-те најубави ски ресорти во Европа за 2019-та Ако сте страстен љубител на скијањето, бордањето, други спортски активности или ...
Авантура долга 2.000 километри - Од Куманово до Истанбул со автомобил ... Уште еднаш сфатив дека спонтаните одлуки донесени во животот, остануваат најдлаб...
Наксос е одбран за најубав грчки остров за 2018 Бели куќички, недопрена природа и тиркизна вода е она што ќе најдете доколку лет...