Инстаграм фотки кои ќе ве инспирираат да ја посетите Попова Шапка


Инстаграм фотки кои ќе ве инспирираат да ја посетите Попова Шапка

За сите оние кои сакаат авантура на 1710-2500 метри надморска висина, скијачкиот центар Попова Шапка е вистинската дестинација за вас.

instagram-fotki-koi-ke-ve-inspiriraat-da-ja-posetite-popova-sapka.jpg

Зимско-рекреативниот центар е одалечен 18 км од Тетово, 53 км од Скопје.

Од Тетово води асфалтиран пат кој поминува низ попатните шарпланински села.

Најдете време и оваа зима посетете ги убавините на Шапка.

За мотивација, ги споделуваме нашите омилени Инстаграм фотки од 2020-та година.

View this post on Instagram

Sun & snow 🌞

A post shared by Ivana Lazarovska (@lazarovskaivana) on

View this post on Instagram

#popovasapka #backcountry #winterwonderland

A post shared by skimacedonia.mk (@skimacedonia.mk) on

View this post on Instagram

Merry Christmas friends💫💫

A post shared by Mila Tasevska (@milaa_la) on

View this post on Instagram

#snow #mountains ❄❄❄

A post shared by Весна ❄ (@vesmiloshoska) on

Уште 6 фотки на следната странаБи можело да ве интересира:

Копаоник се претвори во зимска идила – најубавите фотки од првиот снег Снежна покривка конечно се распосла низ Копаоник, а инстаграмџиите не пропуштија...
Инстаграм водич: Места во Берлин на кои ќе направите најубави фотки Од неверојатни архитектонски градби до шаренило од бои по улиците – Берлин е мес...
Парот со најубави фотки од патувања на Инстаграм, открива како и колку ги средуваат (видео) Лорен и Џек се двајца познати Инстаграм блогери, чии фотки сигурно сте ги виделе...

Најчитани неделава