9 трикови од креативни родители што сигурно ќе ви бидат од корист

Ќе заштедите многу простор во детскиот гардеробер ако некои работи складирате во торби, а лесно можете да направите држач за смартфон во автомобил само со обична проѕирна кеса. Неколку трикови од креативни родители што ќе ви се најдат.

9-trikovi-od-kreativni-roditeli-shto-sigurno-kje-vi-bidat-od-korist-01.jpg

Грижата за мали деца бара многу трпение, но и креативност.

Родителите речиси секојдневно се соочуваат со нови проблеми и предизвици, па неретко мораат да размислуваат „надвор од кутијата“ за да се справат со нив.

Неколку трикови од креативни родители што дефинитивно ќе ви се најдат:

Можете да ги исчистите трагите од боички на ѕидот со обично средство за чистење стакло.

9-trikovi-od-kreativni-roditeli-shto-sigurno-kje-vi-bidat-od-korist-02.jpg

За брзо да го подгреете шишето млеко, ставете го во термос со врела вода и оставете да отстои неколку минути.

9-trikovi-od-kreativni-roditeli-shto-sigurno-kje-vi-bidat-od-korist-03.jpg

Најлесно ќе го нанесете кремот за сончање на лицето на детето со четка за шминкање. А, бидејќи децата сакаат да ги имитираат возрасните, сигурно вашите ќе бидат пресреќни штом и тие ќе имаат можност да користат четка за шминкање.

9-trikovi-od-kreativni-roditeli-shto-sigurno-kje-vi-bidat-od-korist-04.jpg

За лесно да го отстраните песокот од рацете и нозете, пред да одите со децата на плажа, ставете им малку бебешка пудра на телото.

9-trikovi-od-kreativni-roditeli-shto-sigurno-kje-vi-bidat-od-korist-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Фрази што не треба да му ги кажувате на детето (за да биде среќно кога ќе порасне) Немојте да го нарекувате детето „дебелко“ или „слабичко“ или да користите слични...
Синот ми се загуби во зоолошка во Скопје - совети како најлесно да го најдете детето во толпа Детето ви ја пуштило раката и побегнало, а наместо да дојде кај вас додека избез...
Како да му помогнете на детето да се навикне да спие само во детската соба? Кога ќе стигнат до одредена возраст, препорачливо е децата да почнат да спијат с...
Проодување кај детето: Како да го охрабрите и на што да обрнете внимание? Предупредувањата од типот „Внимавај, ќе паднеш!“ се непотребни, бидејќи тре...
„Ти си доволна“ – 30 работи што мајката треба да ѝ ги каже на својата ќерка „Никогаш не оди сама по улица ноќе“, „Твое тело – твои правила“, „Вљуби се силно...
„Зошто детето да го добие презимето на таткото, а не на мајката?“ – Жена поттикна жестока дебата на ... Со објава на Твитер во која им порачува на бремените жени да им го дадат своето ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg