10 трикови со кои Италијанките изгледаат како кралици и по напорен ден

Користат маслиново масло за нега на кожа, носат црно и во лето, а марамата им е омилен моден детаљ – кои се тајните на Италијанките за совршен изглед?

10-trikovi-so-koi-italijankite-izgledaat-kako-kralici-i-po-naporen-den-01.jpg

Скоро сите се согласуваат дека Италијанките се едни од најубавите жени во светот.

Неретко тие се и модна инспирација за многумина, а тајните за нивниот изглед не се ништо комплицирано.

Како Италијанките изгледаат како кралици и по напорен ден?

Преферираат природен изглед на веѓите

Италијанките ја ценат природната убавина и не го менуваат обликот на нивните природни веѓи.

Некои ги отстрануваат влакненцата што стрчат, но никако не ја менуваат формата.

10-trikovi-so-koi-italijankite-izgledaat-kako-kralici-i-po-naporen-den-02.jpg

Им даваат предност на црните хулахопки

Во топлите денови, Италијанките воопшто не носат хулахопки.

Кога, пак, е постудено, им даваат предност на црните.

10-trikovi-so-koi-italijankite-izgledaat-kako-kralici-i-po-naporen-den-03.jpg

Белата маичка е дел од сечиј гардеробер

Навистина можете да направите безброј комбинации со бела маичка.

Ова едноставно парче облека можете да го носите со здолништа, фармерки, костими…

10-trikovi-so-koi-italijankite-izgledaat-kako-kralici-i-po-naporen-den-04.jpg

Не штедат на убава долна облека

Италијанките сакаат убава и квалитетна долна облека, па никогаш не штедат на неа.

Веројатно и самите имате забележано дека дури и кога не планирате некој да ја види, убавата долна облека ви ја зголемува самодовербата.

10-trikovi-so-koi-italijankite-izgledaat-kako-kralici-i-po-naporen-den-05.jpg

Носат црно и во лето

Обично во летните месеци сите преферираме посветли бои.

Но, Италијанките неретко ги комбинираат светлите парчиња со црни чанти, чевли, па дури и чизми.

10-trikovi-so-koi-italijankite-izgledaat-kako-kralici-i-po-naporen-den-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 ситници во изгледот што жените ги занемаруваат и им даваат неуреден изглед Вчерашна фризура, испукани усни и торба за пазарење наместо чанта – некои ситниц...
12 жени ги откриваат тајните за убавина (поради кои се чувствуваат одлично во своја кожа) „Имам 50 години и веќе две децении го чистам лицето со масло од рози наместо со ...
Совети за нега на стапала на студено време + маски што можете да ги направите дома Купката со топла вода, и тоа само неколку минути дневно, може да ви направи знач...
7 работи кои прават да изгледате постаро отколку што сте навистина Темен лак за нокти кој ви ги нагласува несовршеностите на рацете и прстите, обле...
Трикови со кои моделите секогаш изгледаат беспрекорно Некои плус-сајз модели носат потполнки на рамената за половината да им изгледа п...
Лимонада за косата, кечап за сјај: Едноставни трикови со кои ѕвездите секогаш изгледаат совршено Суки Вотерхаус ја плакне косата со лимонада, а Џенифер Лопез користи спреј од 10...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg