Како да ги зголемите градите на природен начин?

Ако вашиот број на градник е помал од просечниот, сигурно до сега многу пати сте размислувале за препарати и хемикалии кои ќе ви го зголемат обемот на гради за неколку сантиметри.

kako-da-gi-zgolemite-gradite-na-priroden-nacin-01.jpg

Наместо да ризикувате со несигурни и болни процедури и препарати, испробајте ги вежбите кои ја имаат истата цел – зголемување на градите, со таа разлика што природниот начин е секогаш побезбеден.

Ова се вежбите кои ќе ве направат уште посекси:

Вежба бр. 1 - Една од најефикасните вежби за зголемување на градите се склековите. Дланките треба да ви бидат поставени малку пошироко од рамениците, а стапалата составени или благо раздвоени. Правете 3 серии од по 15-20 вежби.

Вежба бр. 2 - Во домашни услови, најефикасна е вежбата со тегови. Таа се изведува така што ќе легнете на под и ќе подигате тегови со средна тежина, со странично движење на рацете. Практикувајте 3 серии од 10 повторувања. Вежби се прават со умерено темпо.

Вежба бр. 3 - Теговите се одлични за обликување на градите, но само ако тие не се претерано тешки. Оваа вежба се изведува на ист начин како претходната, само наместо на под потребно е да легнете на пилатес топка. Со нејзина помош ќе ги подигнете и зацврстите градите истовремено. Правете 15-20 вежби во 3 серии.

Би можело да ве интересира:

Сигурно некаде грешите – колку често (и како) треба да се туширате? Ако имате многу мрсна или многу сува кожа, најдобро немојте да се туширате секој...
Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg