Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


Лоб: Хит фризура за оваа пролет

Пролетта е вистинското време за освежување на изгледот, промена на бојата на косата, а можеби и целата фризура...

lob-hit-frizura-za-prolet-i-leto-1

Лоб е хит фризурата за оваа пролет и лето, и е малку подолга од класичниот боб изглед.

Овој стајлинг е многу лесен за одржување и одговара на сите облици на лице, па затоа сѐ повеќе девојки се одлучуваат за оваа промена.

Препорачлива е за девојки и жени кои имаат многу обврски и немаат многу време да посветат на косата, а сепак сакаат да изгледаа убаво.

lob-hit-frizura-za-prolet-i-leto-2

Многу од славните дами веќе го прифатија новиот хит и блеснаа во ново светло со помош на лоб фризурата.

Не заборавајте дека е дозволено да си играте со боите, па така со оваа фризура одлично ќе ви прилега и омбре варијантата која е повторно во тренд и оваа пролет. 

Би можело да ве интересира:

Медуза опавче - хит фризурата за лето 2022 (и како да ја направите) За деновите кога ви е топло и се нервирате кога косата ви се лепи по вратот, ова...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
16 фото-докази дека веѓите можат драстично да ви го променат изгледот Постои причина зошто скоро сите жени се опседнати со изгледот на нивните веѓи – ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg