Лоб: Хит фризура за оваа пролет


Лоб: Хит фризура за оваа пролет

Пролетта е вистинското време за освежување на изгледот, промена на бојата на косата, а можеби и целата фризура...

lob-hit-frizura-za-prolet-i-leto-1

Лоб е хит фризурата за оваа пролет и лето, и е малку подолга од класичниот боб изглед.

Овој стајлинг е многу лесен за одржување и одговара на сите облици на лице, па затоа сѐ повеќе девојки се одлучуваат за оваа промена.

Препорачлива е за девојки и жени кои имаат многу обврски и немаат многу време да посветат на косата, а сепак сакаат да изгледаа убаво.

lob-hit-frizura-za-prolet-i-leto-2

Многу од славните дами веќе го прифатија новиот хит и блеснаа во ново светло со помош на лоб фризурата.

Не заборавајте дека е дозволено да си играте со боите, па така со оваа фризура одлично ќе ви прилега и омбре варијантата која е повторно во тренд и оваа пролет. 

Би можело да ве интересира:

Дани Димитровска, Елена Ристеска и уште 16 жени на кои очите им се најсилен адут (фото) Очите на Дани Димитровска кријат бескрајно синило, длабоки и продорни со поглед ...
14 девојки што изгледаат како кукли од реалноста Во нивниот изглед има нота на невиност, а нивните големи очи и полни усни прават...
10 девојки кои научиле да ги сакаат своите несовршени носеви Дали некогаш сте имале комплекси околу својот изглед? Можеби околу носот? Време ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg