Тешка задача: Мажите ги шминкаат своите девојки (видео)

Момците искрено и отворено кажуваат како ги замислуваат нивните девојки нашминкани, или како што самото видео вели дека одлучуваат за шминкањето на нивните девојки. Каква трансформација добиваат на крајот?

sto-se-slucuva-koga-momcite-ja-dizajniraat-sminkata-na-nivnite-devojki-01.jpg

Три двојки се донесени кај професионален шминкер и од момците се бара да одлучат како сакаат нивните девојки да изгледаат.

Една од нив завршува со египетски изглед, друга добива боја, а третата е модерната Снежана од приказната Снежана и седумте џуџиња.

Потоа, откако и момците ќе ги видат девојките и самите девојки ќе се погледнат во огледалото, следуваат нивните реакции кои се прилично интересни.

Еден од момците сепак на крајот дава прекрасен заклучок: Некого сакаш заради тоа што е, а не за тоа како изгледа или колку добро е нашминкан.

Би можело да ве интересира:

13 славни дами кои се доказ дека шминката може да ве разубави, но и да ви го уништи изгледот Од Кели Озборн до Ким Кардашијан, и славните дами понекогаш може да потфрлат со ...
Белези, пеги: Девојки кои избираат природна убавина (фото) Во свет на вештачки трепки, „напумпани“ усни и Инстаграм филтри, девојките кои ј...
16 фото-докази дека веѓите можат драстично да ви го променат изгледот Постои причина зошто скоро сите жени се опседнати со изгледот на нивните веѓи – ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg