Без полни градници: Како визуелно да ги зголемите градите во 3 чекори?

Секоја жена знае колкава моќ има пудрата, но ретко која би ја користела за визуелно да си ги зголеми градите. Откако ќе ја откриете тајната на сенчањето, веднаш ќе пробате.

bez-polni-gradnici-kako-vizuelno-da-gi-zgolemite-gradite-vo-3-cekori-01.jpg

Стратешки сместените нијанси можат за 2 минути да ви подарат бујно деколте без да носите преголем и полн градник.

Што ви е потребно?

Четка за пудра, темна пудра, бронзер 2 нијанси потемен од вашата кожа и коректор посветол за 2 нијанси.

Започнете со нанесување на бронзерот во средината на градите за да постигнете длабочина.

bez-polni-gradnici-kako-vizuelno-da-gi-zgolemite-gradite-vo-3-cekori-02.jpg

Нанесете две линии со темната пудра како на сликата, па добро размачкајте со четката за да се слее со кожата.

bez-polni-gradnici-kako-vizuelno-da-gi-zgolemite-gradite-vo-3-cekori-03.jpg

bez-polni-gradnici-kako-vizuelno-da-gi-zgolemite-gradite-vo-3-cekori-04.jpg

Ставете малку коректор на самите гради и добро измешајте ги нијансите со четката.

bez-polni-gradnici-kako-vizuelno-da-gi-zgolemite-gradite-vo-3-cekori-05.jpg

Задолжително правете го ова на дневна светлина, не на вештачко светло!

bez-polni-gradnici-kako-vizuelno-da-gi-zgolemite-gradite-vo-3-cekori-06.jpg

Би можело да ве интересира:

Трикови за шминкање кои ќе ви го олеснат животот (а ќе заштедите и пари) Навлажнете ја четкичката со која нанесувате сенка за очи - на овој начин бојата ...
13 работи (во изгледот) од кои ниту една жена не треба да се срами Влакненца како „мов“ на брадата и надусниците е само една од работите за кои сов...
7 мали грешки во шминкањето (кои спречуваат една жена да има лице на божица) Темен кармин – ваквите нијанси додаваат години на вашето лице, а поприродните то...
Широки колкови, дупка меѓу забите: Стандардите за убавина на жените низ земјите во светот Во Јапонија жената е привлечна ако има светол тен и ситни очи, во Доминиканската...
10 грешки при фарбањето заради кои косата не ви излегува како од салон Бирате боја од кутијата, а не од каталог, се обидувате сами да мешате бои, или п...
Вирално видео: Како да не ја извалкате белата кошула со пудра додека ја носите? За да ја „заштитите“ белата кошула од шминката на лицето, ќе ви треба само еден ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg