4 брзи трикови за опуштена летна фризура

Не ви е потребно многу време да минувате пред огледалото и да се обидувате да ја направите совршената фризура. Лето е можете да се опуштите и да уживате.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-01.jpg

Постојат неколку брзи трикови кои ќе направат да изгледате совршено со малку труд.


1. Брановидна коса во 5 минути

Се што ви е потребно е малку да ја намокрите косата во оној дел кој сакате да го извиткате. Навртете ја косата во спирала и започнете да ја фенирате. Откако сте сигурни дека целата коса е добро исушена.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-1.jpg

Малку напрскајте ја спиралата со лак за коса и готови сте.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-2.jpg

Она што го добивате е совршена брановидна коса.


2. Реп без бразди

Понекогаш едноставно сакате само барем за миг да ја тргнете косата од вашето лице и да се ослободите од топлината. Ако тоа го правите некаде надвор со стегач и без огледало, нема да имате преглед на наборите кои може да се направат. Токму затоа стегач и воопшто не ви е потребен.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-3.jpg

Земете две мали делчиња од позади ушите и заврзете го остатокот од косата.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-4.jpg


3. Брановидна пунџа

Одвојте ја косата на два дела и намотајте ги еден околу друг во спирала.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-5.jpg

Спиралата соберете ја во долниот дел од главата и со неколку шноли добро зацврстете ја пунџата на сите страни.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-6.jpg

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-7.jpg


4. Држете ги шишките на страна

Доколку имате подолги странични шишки не е неопходно истите секогаш да ви завршуваат во очите. Се што ви е потребно е малку да ги истапирате. Држете ги шишиките на таа страна каде сакате да бидат и започнете да ги тапирате.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-8.jpg

Откако сте завршиле со постапката земете малку гел за да ги израмните оние делови кои штрчат и готови сте.

4-brzi-trikovi-za-opushtena-letna-frizura-9.jpg

Би можело да ве интересира:

3 природни маски за коса – го решаваат проблемот со мрсната коса и го поттикнуваат нејзиниот раст Доколку имате мрсна коса, тогаш знаете дека нејзиното одржување може да биде мош...
Носете облека со впечатливи бои и уште 7 совети за беспрекорен изглед со седа коса Истакнете ги веѓите, дајте му предност на сребрениот накит и ако косата ви е мно...
4 причини зошто по миење косата не ви изгледа чисто и бујно како од салон Користењето многу шампон и миењето на косата со жешка вода се едни од главните п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg