7 жени - ѕвезди чии тела се далеку од идеални, но на никој не му пречи


7 жени - ѕвезди чии тела се далеку од идеални, но на никој не му пречи

Сите сметаат дека физичкиот изглед е првата работа според која луѓето ќе ве запаметат и заради која ќе успеете, посебно ако сте во светот на шоу бизнисот.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-1.jpg

Сепак, во светот на славните има толку многу жени со различни облици на тела и различна големина на облини, висина и тежина, кои сепак се успешни.

7 примери дека не секогаш „идеалното“ е гаранција за успех:

Кира Најтли

Кира Најтли е позната по малите гради и рамната фигура. Но, тоа не и „одземало“ ниту една филмска улога.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-2.jpg

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-3.jpg

Бијонсе

Бијонсе е крупна жена, со изразени облини, но многумина сметаат дека Бијонсе не би била Бијонсе без нив.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-4.jpg

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-5.jpg

Дру Баримор

Дру никогаш не се срами од заобленото стомаче и неколкуте килограми плус. Напротив, наоѓа начин како со облеката да го истакне само најдоброто.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-6.jpg

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-7.jpg

Кристина Агилера

По многуте промени со тежината и кратките нозе, Агилера сепак решава да негува провокативен имиџ и на никој не му пречи.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-8.jpg

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-9.jpg

Гвинет Полтроу

Уште една жена која по бременоста се бореше со вишок килограми, но успеа да се врати во нормала со детоксикации и тренинзи. Гвинет е позната по својата манекенска фигура без облини, но тоа никогаш не и пречело на патот кон успехот.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-10.jpg

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-11.jpg

Ева Лонгорија

Пример за сите ниски и ситни жени.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-12.jpg

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-13.jpg

Викторија Бекам

Покрај својата ситна и слаба фигура, заради која во минатото сите се сомневаат дека пати од анорексија, Викторија во секое интервју зборува дека е здрава и дека само така успева да биде успешна. Дополнително на тоа, важи за стилска икона.

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-14.jpg

7-zeni-dzvezdi-cii-tela-se-daleku-od-idealni-no-na-nikoj-ne-mu-preci-15.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...
19 жени кои како да го знаат еликсирот на младоста Некои жени едноставно знаат како да се негуваат, а во комбинација со добрите ген...
Жени гордо позираат во бикини со влакна под пазувите и на препоните „Влакната на женското тело не се табу и навистина нема потреба од притисок дека ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg