Тренд со кој ќе заблескате: Соѕвездија на ноктите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Тренд со кој ќе заблескате: Соѕвездија на ноктите

Креативноста во изгледот најдобро и најлесно може да се искаже преку маникирот.

trend-so-koj-kje-zableskate-sodzvezdija-na-noktite-01.jpg

Постојано се измислуваат нови трендови и секој станува попопуларен и побаран од претходниот.

Оваа сезона, освен тексас дезенот, во тренд се и нокти со соѕвездија. Подлогата може да биде во различни бои, а формите на ѕвездите најчесто се исцртуваат со бела, сребрена или златна нијанса на лак.

Со ваков „небесен“ маникир, со сигурност ќе заблескате каде и да се појавите.

Инспирирајте се од следниве фотографии:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 маникири во боите на есента Во периодот кога царуваат златно-жолтите и црвени нијанси, жалосно би било истит...
5 лоши навики кои предизвикуваат уништување на ноктите Ако немате здрави нокти, тогаш нема да имате ниту убави нокти. Залудно е да се т...
Како да ги обновите ноктите по гелниот маникир? Гелниот маникир можеби е попрактичен од обичниот затоа што подолго трае и со мес...

Спонзорирани линкови: