Блејк Лајвли ја има најактуелната фризура за есен 2017 (фото)


Блејк Лајвли ја има најактуелната фризура за есен 2017 (фото)

Блејк Лајвли ја знаеме како вистинска Барбика, токму поради долгата руса коса која со години ѝ е заштитен знак.

blake-lively-ja-ima-najaktuelnata-frizura-za-esen-2017-001.jpg

Но, оваа есен очигледно е во знакот на промените и кратењето на косата, па и Блејк се одлучи за краток боб.

Облечена во бел костим од Ralph & Russo, главниот детаљ беше црвениот кармин и совршено златната коса во тон со светкавите штикли.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...
Бои за коса кои ќе ве направат помлади за 10 години Кога ниту една крема против брчки не е доволно добра да избрише неколку години ...
Мали совети за бојата на косата да ви трае подолго Бојадисувањето на косата е нешто што го прават голем дел од жените. Некои сами д...