Едноставни трикови со кои визуелно ќе ги зголемите усните
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Едноставни трикови со кои визуелно ќе ги зголемите усните

Секоја жена сонува за полни усни со кои ќе изгледа како познатите заводнички.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-01.jpg

Благодарение на интернетот и многуте блогерки, постојат туторијали кои откриваат трикови за тоа како визуелно да ги зголемиме усните.

Професионалните шминкери исто така советуваат дека за да се постигне тој ефект, потребна ви е само малку шминка, што секоја девојка ја поседува дома.

Едноставни трикови за визуелно зголемување на усните:

Затемнете ги краевите на усните

Едноставен, но ефективен трик за вечерна шминка со кармин во силна боја кој визуелно ќе ви ги зголеми усните.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-02.jpg

Кармин, сјај и кроектор во исто време

Оваа комбинација води кон совршен резултат и впечатлив изглед на усните.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-03.jpg

Нагласете го засекот на горната усна

Нагласувањето на овој дел од устата ги прави усните поиспакнати и ја нагласува нивната контура.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-04.jpg

Поправете ја формата на усните со моливче

Секој тип на усни може да се направи да изгледа пополно дури и само со исцртување со моливче за усни.

ednostavni-trikovi-so-koi-vizuelno-kje-gi-zgolemite-usnite-05.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трикови за убавина кои ќе посакате да сте ги знаеле порано Не е лесно да се изгледа совршено, а тоа е сонот на секоја девојка. Не е лесн...
Подгответе се за лето: Делови од телото кои ги запоставивте и треба да... Времето станува сè потопло, па полека почнуваме да се расоблекуваме и да носиме ...
Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...