Топ 5 женски цветни парфеми за оваа пролет


Топ 5 женски цветни парфеми за оваа пролет

Иако е само февруари, пролетта како да се чувствува полека во воздухот, а тоа значи дека е време за лесни, суптилни, мирисни ноти кои ќе се помешаат со почетокот на првата годишна сезона.

Top-5-zenski-cvetni-parfemi-za-ovaa-prolet-01.jpg

Кој не обожава цветни парфеми? Оваа пролет замирисајте на божур, момина солза, јасмин и тубероза дополнети со цитрусни ноти и ванила.

Кој е вашиот омилен пролетен цветен парфем?

Gucci Bloom

Опишан како прекрасен, класичен, софистициран и привлечен, новиот парфем на Гучи е како создаден за пролет – силна арома на јасмин и тубероза која по првото нанесување завршува сосема пријатно и нежно.

Top-5-zenski-cvetni-parfemi-za-ovaa-prolet (2).jpg

Tom Ford’s Vanille Fatale

Вистински сочен секси парфем како создаден за Денот на вљубените, чија срцевина е ванилата од Мадагаскар која одлично се меша со раскошната арома на махагони, нарциси и франгипани. 

Top-5-zenski-cvetni-parfemi-za-ovaa-prolet (3).jpg

Calvin Klein Eternity

Овој романтичен цветен парфем со свежи цитрусни и ноти на зеленило, продлабочен со суптилен мирис на момина солза ќе го сакаат сите жени кои сакаат чисти отсечни мириси.

Top-5-zenski-cvetni-parfemi-za-ovaa-prolet (4).jpg

Victoria’s Secret Bombshell

Свеж и истовремено сладок, најновиот цветно-овошен парфем на Викторија Сикрет во себе содржи ноти на божур и ванила и е создаден за жени со став кои не се плашат од внимание.

Top-5-zenski-cvetni-parfemi-za-ovaa-prolet (5).jpg

Escada Fiesta Carioca

Парфемите на Ескада со себе носат слобода и леснотија на движење, а Фиеста Кариока не е никаков исклучок со нотите на маракуја и малина, помешани со цвет од портокал и јасмин.

Top-5-zenski-cvetni-parfemi-za-ovaa-prolet (1).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топ 6 женски парфеми од Zara Колку пати сте тргнале во шопинг, кој од непознати причини завршил неуспешно, па...
Парфем со мирис на прашина, кармини како тоалетна школка: Најчудната к... Веќе утврдивме дека за подобра продажба се прави апсолутно сè, па дури и ако тоа...
10 новитети од светот на парфемите кои сакаме да ги испробаме оваа про... „Никогаш не си целосно облечен без парфем. Парфемот е момент на слобода. Тој е к...