5 тајни за убавината на Јоланда - борбената мајка на Бела и Џиџи Хадид
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


5 тајни за убавината на Јоланда - борбената мајка на Бела и Џиџи Хадид

Поранешната манекенка месецов наполни педесет и пет години. Гледајќи го нејзиното тело, повеќе би помислиле дека им е врсничка на славните ќерки. Како ли ѝ успева да остане во топ форма?

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-1.png

Јоланда Хадид (55) е мајка на три возрасни деца: ќерките Бела (22) и Џиџи (23), како и синот Анвар(19). Сите тројца се успешни модели.

Позади неа се два пропаднати бракови, ама и уште помачна битка со Лајмската болест.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-2.jpg

Има над три милиони следбеници на Инстаграм, со кои споделува моменти директно од козметичките салони, или, пак, дури и клиниките што ги посетува.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-3.png

Таа не ги крие своите години и не се срами да ја покаже фигурата или лицето без шминка на социјалните мрежи.

Резултатот е искрено воодушевување и завиден број на комплименти.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-4.jpg

Ова се петте тајни за убавината на Јоланда – борбената мајка на Бела и Џиџи Хадид:

1. Правилна исхрана

Јоланда е буквално опседната со здравата храна. Воопшто не ужива во „нездравите“ оброци, со исклучок на празниците. Исхраната ја промени од корен по дознавањето на дијагнозата.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-5.jpg

Поранешната манекенка секојдневно јаде многу овошје и зеленчук. Во фрижидерот секогаш има сокови, додека кујната ѝ е полна со витамини. Утрото го започнува со чаша топла вода со лимон.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-6.jpg

2. Фитнес

Омилено хоби на познатата мајка е јавањето коњи. Редовно наоѓа време и за јога, трчање и планинарење.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-7.jpg

Најважно според Јоланда е да се вежба на свеж воздух: „Така и тенот станува посвеж, а здравствената состојба се подобрува.“. Кога ѝ е потребен поинтензивен тренинг, таа избира бокс.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-8.jpg

3. Пост и детоксикација

Убавицата прави детоксикација на организмот еднаш месечно. Дента пие само вода со лимон и медитира. 

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-9.jpg

Пиејќи вода го прочистува телото од токсини. А, уште го применува и постот на интервали, кога паузата меѓу оброците е приближно осум часа.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-10.jpg

4. Кристали

Јоланда е љубител на кристалите. Сместени се околу нејзината куќа, во градината и на отворено. Таа редовно вежба медитација.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-11.jpg

Минатиот Божиќ им подари кристали на сите членови од семејството. Признава и дека не може да живее без нив: „За мене ова е начин да се врати енергијата и воспостави внатрешна рамнотежа.“.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-12.jpg

5. Вистинска нега

Омилениот лек на оваа прекрасна дама е шеа путерот. Јоланда го нанесува на телото за кожата да ѝ биде хидрирана, особено по изложувањето на сонце.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-13.jpg

Повеќепати седмично се капе во детокс купки. Освен кристалите, таа ги сака и етеричните масла, со кои вежба дишење. Уште едно нејзино правило е да не користи козметика во секојдвевниот живот. Нанесува тонирана крема и кармин за усни исклучиво на настани.

5-tajni-za-ubavinata-na-jolanda-borbenata-majka-na-bela-i-djidji-hadid-14.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка на 3 деца симна 50 килограми и го покажа телото со стрии и целул... „Страв ми беше дека луѓето ќе мислат дека сум одвратна, но одлучив да ги покажам...
Тајни со кои луѓето во различни земји од светот се одржуваат во форма Во секоја земја постојат различни ритуали и навики кои луѓето ги применуваат за ...
Најдобрите совети за убавина за 2018-та од познатите модели Иако сите сме свесни дека она што го гледаме на насловните страници е дело на мн...