Идеи за маникир во „бојата на годината“ за 2019 - корална
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Идеи за маникир во „бојата на годината“ за 2019 - корална

Нежна и префинета, а сепак впечатлива – коралната нијанса оваа 2019-та ќе ја гледаме насекаде и ќе ја носиме во секоја можна прилика, ако им веруваме на експертите.

idei-za-manikir-vo-bojata-na-godinata-za-2019-koralna-001.jpg

Коралните тонови посебно добро прилегаат на женските нокти. Идеални се за оние кои сакаат да внесат малку живост во секојдневниот изглед, а сепак не се љубители на неонските и силни бои.

Едноставните маникири во продолжение може да ги носите во секоја сезона низ годинава која е во тек:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
Трикови со маскара кои секоја жена треба да ги знае Што би правела секоја жена без маскара? Овој козметички производ им  овозмо...
Домашна маска за убаво деколте Секоја жена која се грижи за својот изглед посакува мазна и негувана кожа и тоа ...

Спонзорирани линкови: