Идеи за маникир во „бојата на годината“ за 2019 - корална
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Идеи за маникир во „бојата на годината“ за 2019 - корална

Нежна и префинета, а сепак впечатлива – коралната нијанса оваа 2019-та ќе ја гледаме насекаде и ќе ја носиме во секоја можна прилика, ако им веруваме на експертите.

idei-za-manikir-vo-bojata-na-godinata-za-2019-koralna-001.jpg

Коралните тонови посебно добро прилегаат на женските нокти. Идеални се за оние кои сакаат да внесат малку живост во секојдневниот изглед, а сепак не се љубители на неонските и силни бои.

Едноставните маникири во продолжение може да ги носите во секоја сезона низ годинава која е во тек:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трендови за убавина кои не треба да ги практикувате оваа есен Трендовите се менуваат речиси секоја сезона, па и почесто, без разлика дали се р...
Коса со боја на брусница - хит за зима 2018 Брусницата и нејзините боја и вкус во многу делови од светот се симбол на зимата...
30 идеи за темни нокти со секаква должина и форма Темните нокти се првата работа со која жените ја најавуваат студената сезона. Ак...