9 жени се соблекоа и покажаа како изгледа женското тело по породувањето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


9 жени се соблекоа и покажаа како изгледа женското тело по породувањето

Оваа кампања е за секој поздрав затоа што се бори против нереалните очекувања од телата на жените по породувањето.

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-01.jpg

Некои ѕвезди и фотографии што се пласираат во медиумите може да предизвикаат хаос во главите на жените и да направат тие да имаат преголеми очекувања од своето тело по породувањето.

Затоа брендот „Mothercare“ лансираше кампања која ги слави телата на жените по породувањето. Беа фотографирани мајки горди на своите тела, без разлика дали тие се со стрии, целулит или килограми плус.

Мајките кои рушат предрасуди и ги инспирираат сите жени низ светот да ги прифатат своите тела такви какви што сè, дури и кога тие изгледаат сосема поинаку од порано.

Дел од храбрите мајки:

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-10.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-09.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-08.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-07.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-06.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-05.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-04.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-03.jpg

9-zheni-se-soblekoa-i-pokazhaa-kako-izgleda-zhenskoto-telo-po-poroduvanjeto-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...
5 правила за блескава и здрава кожа без козметика Сите сакаме здрава, блескава и чиста кожа. Таа е огледало на нашите (не)здрави н...
Како да не се здебелите и да го одржите телото во идеална форма додека... Одморот е одличен период да направите пауза од работата, да се релаксирате, да и...