Жени гордо позираат во бикини со влакна под пазувите и на препоните

„Влакната на женското тело не се табу и навистина нема потреба од притисок дека тие мора да бидат отстранети во лето кога носите бикини“, порачува една рекламна кампања.

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-01.jpg

Компанија за бричеви лансираше необична кампања во која жените самоуверено позираат со влакна под пазувите и на препоните.

Предизвикот „подготвени за лето“ (summer ready) сака да го намали притисокот врз жените дека мора постојано да се бричат во топлите месеци.

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-03.jpg

Оваа компанија сака да посочи дека бричењето е избор, а не очекување кое задолжително мора да го исполните.

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-06.jpg

Многу жени чувствуваат притисок дека мора да бидат сосема без влакна во сезоната на бикини, па целта на компанијата е да порача дека без разлика дали ќе се бричите или не, вие сте подготвени за летото.

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-05.jpg

Телото треба да биде славено слободно и без срам. Проектот „Red, White and You Do You“ на компанијата Billie наиде на измешани реакции.

Што мислите вие за овој маркетинг потег?

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-09.jpg

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-08.jpg

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-07.jpg

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-04.jpg

zheni-gordo-poziraat-vo-bikini-so-vlakna-pod-pazuvite-i-na-preponite-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 славни дами кои гордо ја носат седата коса и на црвениот тепих Од Шарлиз Терон до Салма Хајек, кои славни дами без проблем знаат да се појават ...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg