„Golden hour“ прамени: Фризура која сите девојки ја посакуваат оваа сезона
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 10-07-2020


„Golden hour“ прамени: Фризура која сите девојки ја посакуваат оваа сезона

Терминот „Golden hour“, или златен час, станува сè попопуларен и го означува заоѓањето на сонцето, односно периодот од денот кога светлината е совршена за фотографирање. Но овој пат терминот е искористен и за фризура. 

golden-hour-prameni-frizura-koja-site-devojki-ja-posakuvaat-ovaa-sezona-01.jpg

Трендот го прослави можеби најпознатата русокоса денес – Блејк Лајвли. Станува збор за фризура каде што тенките светли прамени што го врамуваат лицето почнуваат уште на врвот на скалпот. Целта е да се добие изглед како сонцето да ја осветлува косата.

Иако оваа фризура најдобро изгледа на светла коса, истата техника може да се примени на сите нијанси. Покрај тоа, бидејќи е лесно да ги одвоите само предните прамени, можете и самите да ја офарбате косата.

Уште подобро е што оваа фризура е лесна за одржување и нема потреба често да одите на фризер - како што ќе расте косата, прамените ќе изгледаат поприродно и подобро.

Тренд за убавина кој ќе владее во сезоната „крај на лето-почеток на есен“:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд со кој ќе заблескате: Соѕвездија на ноктите Креативноста во изгледот најдобро и најлесно може да се искаже преку маникирот. ...
7 причини зошто вашата коса се мрси многу често Како што кожата лачи масти на лицето, истото се случува и на скалпот. Задачата н...
Што да направите во недела вечер за да изгледате прекрасно во понеделник наутро Неделните вечери се наменети за релаксирање. Има ли нешто поубаво од лежење во п...