„Golden hour“ прамени: Фризура која сите девојки ја посакуваат оваа сезона
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 27-02-2020
ВОЗАЧИ 26-02-2020


„Golden hour“ прамени: Фризура која сите девојки ја посакуваат оваа сезона

Терминот „Golden hour“, или златен час, станува сè попопуларен и го означува заоѓањето на сонцето, односно периодот од денот кога светлината е совршена за фотографирање. Но овој пат терминот е искористен и за фризура. 

golden-hour-prameni-frizura-koja-site-devojki-ja-posakuvaat-ovaa-sezona-01.jpg

Трендот го прослави можеби најпознатата русокоса денес – Блејк Лајвли. Станува збор за фризура каде што тенките светли прамени што го врамуваат лицето почнуваат уште на врвот на скалпот. Целта е да се добие изглед како сонцето да ја осветлува косата.

Иако оваа фризура најдобро изгледа на светла коса, истата техника може да се примени на сите нијанси. Покрај тоа, бидејќи е лесно да ги одвоите само предните прамени, можете и самите да ја офарбате косата.

Уште подобро е што оваа фризура е лесна за одржување и нема потреба често да одите на фризер - како што ќе расте косата, прамените ќе изгледаат поприродно и подобро.

Тренд за убавина кој ќе владее во сезоната „крај на лето-почеток на есен“:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд со кој ќе заблескате: Соѕвездија на ноктите Креативноста во изгледот најдобро и најлесно може да се искаже преку маникирот. ...
10-те тајни за убавина на Адријана Лима Таа важи за една од најубавите жени во светот. Има природна бразилска убавина и ...
Направете сами: Спреј за осветлување на косата од природни состојки Пролетта само што пристигна, а тоа значи дека летото ќе дојде додека да трепнете...

Најчитани неделава