10 девојки кои научиле да ги сакаат своите несовршени носеви

Дали некогаш сте имале комплекси околу својот изглед? Можеби околу носот? Време е да сфатите дека токму тој ве прави уникатни.

hodnik-poln-spomeni-karolina-gocheva-vo-sovrsheno-modno-izdanie-foto-01.jpg

Во последно време актуелна е ринопластиката и многу жени се одлучуваат да го коригираат својот нос со помош на пластична операција.

Но, дека убавината се крие токму во несовршеностите се доказ овие девојки кои научиле како да ги сакаат своите „несовршени“ носеви.

И додека некогаш им биле комплекс, денес им се омилен дел од нивното лице затоа што ги прават уникатни.

Девојки кои научиле да ги сакаат своите „несовршени“ носеви:

„Сонував за ринопластика од 14 години, но сега на 21 година се премислив.“

hodnik-poln-spomeni-karolina-gocheva-vo-sovrsheno-modno-izdanie-foto-02.jpg

„Порано го мразев својот нос, но сега ми е омилен. Го обожавам својот профил.“

hodnik-poln-spomeni-karolina-gocheva-vo-sovrsheno-modno-izdanie-foto-03.jpg

„Го сакам својот голем нос, ми стана заштитен знак.“

hodnik-poln-spomeni-karolina-gocheva-vo-sovrsheno-modno-izdanie-foto-04.jpg

„Родена сум со остри уши и нос, има ли некој друг како мене?“

hodnik-poln-spomeni-karolina-gocheva-vo-sovrsheno-modno-izdanie-foto-05.jpg

„Никогаш не го сакав мојот нос како компир, особено кога се смеев, но сега го прифатив.“

hodnik-poln-spomeni-karolina-gocheva-vo-sovrsheno-modno-izdanie-foto-06.jpg

Уште 5 девојки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Белези, пеги: Девојки кои избираат природна убавина (фото) Во свет на вештачки трепки, „напумпани“ усни и Инстаграм филтри, девојките кои ј...
Девојки од Македонија и светот гордо позираат со своите „несовршености“ (фото) Кога се чувствувате лошо во врска со никој детаљ од вашето тело, не заборавајте ...
Коса со бакарна нијанса – најголем хит за зима 2022 (фото) Косата со бакарна нијанса станува вистински хит, најмногу бидејќи изгледа уникат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg