Трик за сушење на витканата коса – со кујнска цедалка (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Трик за сушење на витканата коса – со кујнска цедалка (видео)

Жените се снаодливи по природа, па кога долго време нема да отидат на фризер, може да смислат чуда за да го добијат посакуваниот ефект.

trik-za-sushenje-na-vitkanata-kosa-so-kujnska-cedalka-1.jpg

Една YouTube влогерка го демонстрираше и го сподели со светот нејзиниот трик со чија помош добива дефинирани локни.

trik-za-sushenje-na-vitkanata-kosa-so-kujnska-cedalka-2.jpg

Ви треба само една чиста, метална цедалка како за цедење макарони и издржлив фен.

trik-za-sushenje-na-vitkanata-kosa-so-kujnska-cedalka-3.jpg

Откријте како детално да го спроведете трикот за поубави локни, ако немате други додатоци со фенот:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто жените по 30-тата година изгледаат подобро отколку во 20-ите? Дали сте забележале дека жените по 30-тата година изгледаат поубаво отколку во 2...
Зошто жените во Јапонија си ги бричат лицата уште од 10 години? Жените во Јапонија секогаш биле симбол за мазна, порцелански чиста кожа. Но, има...
Трикови со маскара кои секоја жена треба да ги знае Што би правела секоја жена без маскара? Овој козметички производ им  овозмо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg