Холивудската убавица што си го упропасти лицето со пластични операции: „Тоа беше најглупавата работа што ја направив“


Холивудската убавица што си го упропасти лицето со пластични операции: „Тоа беше најглупавата работа што ја направив“

Некогашната неверојатна природна убавица, наместо да си дозволи да старее достоинствено, сакаше да го спречи процесот и си го изобличи лицето. Дури и Доналд Трамп по Оскарите во 2014 година прокоментира дека Ким треба да го тужи пластичниот хирург за тоа што ѝ го направил на лицето.

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-01.jpg

Aктерката Ким Новак (88) во интервју отворено кажа дека пластичните операции и вбризгувањето на инјекции со масти во лицето се најглупавата работа што ја направила во животот.

Некогашната неверојатна природна убавица и ѕвезда од филмот „Vertigo“ од 1958 година, наместо да си дозволи да старее достоинствено, сакаше да го спречи процесот и си го изобличи лицето.

Уште кога во 2014 година Новак се појави на 86-тото издание на Оскарите таа остави ужасен впечаток со својот изглед.

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-20.jpg

Многу нејзини фанови на социјалните мрежи ја покажаа својата разочараност, а дури и сега веќе поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, прокоментира дека Ким треба да го тужи пластичниот хирург.

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-02.jpg

Новак искрено призна дека чувствувала несигурност околу својот изглед, па затоа се одлучила на вакви зафати.

„Знаете кога се чувствувате несигурно и мислите дека некој може да ви помогне?“, изјави таа и откри дека нејзиното и онака заоблено лице уште толку било наполнето со инјекции со масти што изгледала комплетно поинаку.

Актерката вели дека тие онлајн критики за нејзиното лице ја направиле толку ранлива што одлучила да се пензионира порано затоа што сѐ си ставала на срце.

Како изгледаше Ким Новак некогаш:

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-14.jpg

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-10.jpeg

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-07.jpg

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-06.jpg

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-05.jpg

ubavicata-shto-si-go-upropasti-liceto-so-plastichni-operacii-toa-beshe-najglupavata-rabota-shto-ja-napraviv-03.jpg

На следната страна како изгледа Ким Новак по корекциите на лицето...Би можело да ве интересира:

7 секојдневни навики со кои си ја уништувате кожата и предизвикувате акни Редовно се грижите за своето лице, но што и да направите, повторно имате црвенил...
Како до надминување на проблемот со акните и флеките на лицето? За една млада жена многу е важен надворешниот изглед. Некој ќе рече дека не е то...
Брза маска за лице што заменува цел СПА третман Се будите наутро и прво што забележувате е дека кожата на лицето изгледа уморно,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg