Како ќе изгледаа славните убавици, да можеа да си ги понесат филтрите и ефектите со себе? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Како ќе изгледаа славните убавици, да можеа да си ги понесат филтрите и ефектите со себе? (фото)

Дури и совршените славни жени може да бидат уште поубави и поидеални, тврди еден анонимен Инстаграм профил.

kako-ke-izgledaat-slavnite-ubavici-da-mozea-da-si-gi-ponesat-filtrite-i-efektite-so-sebe-001.jpg

Goddess Women е профилот кој прикажува како би изгледале славните убавици, доколку со себе може да си ги понесат филтрите и едитирањата.

Иако стандардите за убавина стануваат нереално тешки и невозможни за достигнување, сепак ова е добар пример дека дури и она што жените го сметаат за „идеално“ за некого не е доволно.

Што мислите вие?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 жени кои како да го знаат еликсирот на младоста Некои жени едноставно знаат како да се негуваат, а во комбинација со добрите ген...
Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...
Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg