Високо чело, кожа со дамки: 11 работи од изгледот на жените поради кои нема потреба да се оптоваруваат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Високо чело, кожа со дамки: 11 работи од изгледот на жените поради кои нема потреба да се оптоваруваат

Од несовршени уши до целулит и лузни, за кои работи од изгледот жените се загрижени, а навистина нема потреба...

visoko-chelo-kozha-so-damki-11-raboti-od-izgledot-na-zhenite-poradi-koi-nema-potreba-da-se-optovaruvaat-01.jpg

Самодовербата е многу значајна работа за секоја жена. Но, многу често жените се преоптоваруваат со неважни работи околу нивниот изглед, кои некогаш едноставно треба да ги прифатат.

Работи со кои жените се оптоваруваат, а нема потреба:

Целулит

visoko-chelo-kozha-so-damki-11-raboti-od-izgledot-na-zhenite-poradi-koi-nema-potreba-da-se-optovaruvaat-02.jpg

Несовршени нозе

visoko-chelo-kozha-so-damki-11-raboti-od-izgledot-na-zhenite-poradi-koi-nema-potreba-da-se-optovaruvaat-03.jpg

Несовршени уши

visoko-chelo-kozha-so-damki-11-raboti-od-izgledot-na-zhenite-poradi-koi-nema-potreba-da-se-optovaruvaat-04.jpg

Големи стапала

visoko-chelo-kozha-so-damki-11-raboti-od-izgledot-na-zhenite-poradi-koi-nema-potreba-da-se-optovaruvaat-05.jpg

Несовршени колена

visoko-chelo-kozha-so-damki-11-raboti-od-izgledot-na-zhenite-poradi-koi-nema-potreba-da-se-optovaruvaat-06.jpg

Кожа со дамки

visoko-chelo-kozha-so-damki-11-raboti-od-izgledot-na-zhenite-poradi-koi-nema-potreba-da-se-optovaruvaat-07.png

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Зошто жените по 30-тата година изгледаат подобро отколку во 20-ите? Дали сте забележале дека жените по 30-тата година изгледаат поубаво отколку во 2...
6 работи кои може да ги откриете за жената само според нејзината шминка Покрај тоа што шминката прави девојките да изгледаат многу поубаво, може и да от...
5 правила за блескава и здрава кожа без козметика Сите сакаме здрава, блескава и чиста кожа. Таа е огледало на нашите (не)здрави н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg