Испотени пазуви и уште 9 работи од кои жените се срамат, а нема потреба
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Испотени пазуви и уште 9 работи од кои жените се срамат, а нема потреба

Поседување несовршена насмевка, а не избелени или вештачки заби како холивудските диви. Претрчување до продавница како за „по дома“.

ispoteni-pazuvi-i-ushte-9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-a-nema-potreba-001.jpg

Стандардите за убавина нападно ни се промовираат во модните магазини, но тоа не значи дека ако понекогаш во одредени ситуации не ги почитуваме, треба да се срамиме.

Едноставно постојат работи кои се интегрален дел од животот и доколку понекогаш се случат, не е толку трагично.

Работи кои се нормални и од кои жените нема потреба да се срамат:

Испотени пазуви или маичка кога е премногу топло

ispoteni-pazuvi-i-ushte-9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-a-nema-potreba-02.jpg

Носење на комфорни, но не премногу естетски убави чевли

ispoteni-pazuvi-i-ushte-9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-a-nema-potreba-03.jpg

Претрчување до продавница како за „по дома“

ispoteni-pazuvi-i-ushte-9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-a-nema-potreba-04.jpg

Немање совршено обликувани веѓи кај професионалец

ispoteni-pazuvi-i-ushte-9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-a-nema-potreba-05.jpg

Излегување без грам шминка на себе и со не толку средена, секојдневна фризура

ispoteni-pazuvi-i-ushte-9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-a-nema-potreba-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 работи кои може да ги откриете за жената само според нејзината шминка Покрај тоа што шминката прави девојките да изгледаат многу поубаво, може и да от...
Зошто жените по 30-тата година изгледаат подобро отколку во 20-ите? Дали сте забележале дека жените по 30-тата година изгледаат поубаво отколку во 2...
9 работи по кои ќе препознаете лош салон за убавина Една личност и потстрижува и става трепки и шминка и прави маникир – едноставно ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg