10 примери како шминкерите можат да ја нагласат или уништат убавината на славните жени


10 примери како шминкерите можат да ја нагласат или уништат убавината на славните жени

За едно „обично“ дотерување, славните жени обично користат цел тим од фризери, шминкери и стилисти, кои се грижат да се покажат во најдобро светло пред камерите.

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-001.jpg

Сепак, шминкерите понекогаш ја имаат главната улога, па независно од фустанот или фризурата – славните жени може или да ги разубават или да им ја уништат природната убавина.

Колку е важна правилната шминка, низ 10 примери:

Аријана Гранде

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-01.jpg

Кели Озборн

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-02.jpg

Анџелина Џоли

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-03.jpg

Ума Турман

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-04.jpg

Џеси Џеј

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-05.jpg

Џеј Ло

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-06.jpg

Шарлиз Терон

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-07.jpg

Лејди Гага

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-08.jpg

Кристен Стјуарт

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-09.jpg

Никол Кидман

10-primeri-kako-sminkerite-mozat-da-ja-razubavat-ili-unistat-prirodnata-ubavina-na-slavnite-zeni-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 жени кои како да го знаат еликсирот на младоста Некои жени едноставно знаат како да се негуваат, а во комбинација со добрите ген...
Жени кои не се срамат од белите влакна во нивната коса (фото) Кај некои од овие жени процесот на белеење започнал многу рано, но тие го прифат...
Жени гордо позираат во бикини со влакна под пазувите и на препоните „Влакната на женското тело не се табу и навистина нема потреба од притисок дека ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg