Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Новогодишен маникир – нокти декорирани со црвено-бели бастунчиња (фото)

Во духот на новогодишните празници – вистински хит меѓу инфлуенсерките е маникирот инспириран од црвено-белите лижавчиња во форма на бастун. Сепак, годинава, декорацијата е само на врвовите на ноктите.

praznichen-manikir-dekoracii-za-vrvovi-na-nokti-vo-forma-na-crveno-beli-bastunchinja-01.jpg

Елка, лампиони, разнобојни светилки… Уште едно обележје на божиќните и новогодишните празници се и ментол лижавчињата во форма на црвено-бели бастунчиња што нè потсетуваат на детството.

На социјалните мрежи се појавија поголем број фотографии инспирирани од ваквите шарени бастунчиња.

Додека црвено-белите нокти се тренд речиси секоја празнична сезона, годинава особено се модерни врвовите на ноктите декорирани во црвена и бела боја, во форма на бастунче.

Идеи за новогодишен маникир:

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не ставате заштитен слој врз лакот и уште 8 грешки во маникирот поради кои ноктите ви изгледаат неср... Многу е важно каква турпија користите – најдобри се хартиените турпии, а ако има...
Бонтон правила за убавина и изглед кои вистинските дами никогаш не ги прекршуваат Грешка бр. 1 - Пренападен парфем нанесен секунда пред да влезете во просторија. ...
Сенката за очи покрива седи влакна и уште 9 трикови како да ја користите козметиката на повеќе начин... Секоја жена смета дека карминот е исклучиво за на усните, а маскарата оди само н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg