10 совети за нега на косата дома (со кои ќе изгледа како по фризерски третман)

Користете свилени ластичиња за коса кои се нежни и нема да ви ги оштетат влакната.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-01.jpg

Негуваната коса е неопходна за добар изглед. Но, за тоа е потребна секојдневна нега.

Трикови како вашата коса да блеска:

Нанесувајте масло за потхранување на краевите од косата.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-02.jpg

Користете редовно регенератор за коса на краевите.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-03.jpg

Користете свилени ластичиња за коса кои се нежни и нема да ви ги оштетат влакната.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-04.jpg

Кога одите на базен носете капа за пливање за да спречите оштетување од хлорот.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-05.jpg

Користете препарати со СПФ за заштита од штетните сончеви зраци.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-06.jpg

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...
Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео) Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, а еве еден одличен трик како да биде...
7 трикови со кои косата ќе ви изгледа како да сте тазе излезени од фризер Тазе фенираната или испегланата коса е желба на секоја жена и нема нешто поубаво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg