10 совети за нега на косата дома (со кои ќе изгледа како по фризерски третман)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


10 совети за нега на косата дома (со кои ќе изгледа како по фризерски третман)

Користете свилени ластичиња за коса кои се нежни и нема да ви ги оштетат влакната.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-01.jpg

Негуваната коса е неопходна за добар изглед. Но, за тоа е потребна секојдневна нега.

Трикови како вашата коса да блеска:

Нанесувајте масло за потхранување на краевите од косата.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-02.jpg

Користете редовно регенератор за коса на краевите.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-03.jpg

Користете свилени ластичиња за коса кои се нежни и нема да ви ги оштетат влакната.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-04.jpg

Кога одите на базен носете капа за пливање за да спречите оштетување од хлорот.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-05.jpg

Користете препарати со СПФ за заштита од штетните сончеви зраци.

10-soveti-za-nega-na-kosata-doma-so-koi-kje-izgleda-podobro-otkolku-po-frizerski-tretman-06.jpg

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мали совети за бојата на косата да ви трае подолго Бојадисувањето на косата е нешто што го прават голем дел од жените. Некои сами д...
Необично признание на фризерка: „Ја мијам косата на секои 8 недели - како ми успева?“ Стилистка за коса ги шокираше своите следбеници на ТикТок со тврдењето дека коса...
7 причини зошто вашата коса се мрси многу често Како што кожата лачи масти на лицето, истото се случува и на скалпот. Задачата н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg