Моден трик: Како да направите „лажни шишки“ без да ја кратите косата? (видео)

Сезонава во мода се долгите „завеса“ шишки, па ви нудиме одличен трик како да бидете во тренд, а да не ја кратите косата. 

moden-trik-kako-da-napravite-lazhni-shishki-bez-da-ja-kratite-kosata-video-01.jpg

Дали сте од оние што сакаат да пробаат нешто ново, но мошне тешко се одлучувате да направите крупна промена? Ова е одлична идеја како да проверите дали ви стојат шишки, без да ја кратите косата.

Исто така, овој трик ќе можете да го користите и доколку сакате да го менувате изгледот, а да не направите драстични промени со кратење на косата.

Ќе ви бидат потребни само неколку шноли и малку слободно време.

moden-trik-kako-da-napravite-lazhni-shishki-bez-da-ja-kratite-kosata-video-02.jpg

Моделката и инфлуенсерка, Сара Ангиус на својот Инстаграм профил сподели видео во кое покажува како може да добиете шишки без да посетите фризер и да ја скратите косата.

  • За почеток се одвојува предниот дел од косата од кој се креираат лажните шишки.
  • Тој дел убаво се чешла и се витка на половина. Тука се одредува саканата должина на шишки.
  • Лажните шишки се прицврстуваат со шноли што треба да се слични со бојата на природната коса.
  • Остатокот од косата се стилизира за да се скријат шнолите, а тоа може да се постигне така што косата ќе се собере во голема, несредена пунџа. На тој начин лажните шишки изгледаат пореално.

Погледнете го видео упатството:

Прочитајте и 5 фризури кои ќе бидат хит во новата 2022 година (фото)

Б. С. Б. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

4 причини зошто по миење косата не ви изгледа чисто и бујно како од салон Користењето многу шампон и миењето на косата со жешка вода се едни од главните п...
Мадона става глина на задникот – Евтини трикови за убавина кои ги користат славните дами Мадона вели дека обрнува внимание на секој дел од телото, не само на лицето. На ...
„Женски“ трикови за убавина што ќе ви заштедат многу време и пари Променете го патецот за поголем волумен на косата, а кога купувате пудра, одбере...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg