9 едноставни навики кои ќе ви го подобрат изгледот (ако редовно ги практикувате)

Добра навика: Гответе дома колку што е можно почесто – здраво е, плус оваа активност влијае позитивно на вашето ментално здравје.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-01.jpg

Начинот на кој го водиме животот и секојдневните навики во голема мерка влијаат на нашиот изглед.

Веќе добро знаете дека пиењето многу вода и физичката активност се клучно.

Но, кои други навики придонесуваат за добар изглед?

Спијте барем 7-8 часа, најдобро на перница со навлака од свила за да не ви се создаваат брчки на кожата - квалитетниот сон е клучен за изгледот.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-02.jpg

Не претерувајте со количината на шминка на вашето лице – ги затвора порите и води до предвремено стареење.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-03.jpg

Избегнувајте лоши вести и колку можете изолирајте се од негативата во општеството – намалете си го стресот така што ќе се фокусирате на убави работи.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-04.jpg

Гответе дома колку што е можно почесто – здраво е, плус оваа активност влијае позитивно на вашето ментално здравје.

9-ednostavni-naviki-za-izgled-kako-princeza-podobri-od-skapi-tretmani-05.jpg

Уште 4 навики на следната страна...Би можело да ве интересира:

13 славни дами кои се доказ дека шминката може да ве разубави, но и да ви го уништи изгледот Од Кели Озборн до Ким Кардашијан, и славните дами понекогаш може да потфрлат со ...
Голем нос, краток врат: Со какви трикови славните дами си ги кријат маните? (фото) Како Парис Хилтон визуелно ги крие големите стапала? Како Оливија Вајлд ги издол...
10 совети за нега на косата дома (со кои ќе изгледа како по фризерски третман) Користете свилени ластичиња за коса кои се нежни и нема да ви ги оштетат влакнат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg